2018-09-06

O nas

 

Dwójka normalnych ludzi, którzy w myśl zasady, że życie ma się jedno (czy jak mówi gimbaza - yolo!) postanowiła rzucić wszystko i wyjechać – ale zamiast w Bieszczady, za cel obrali sobie pochłonąć równowartość własnej wagi w krewetkach – czyli wyruszyć w roczną podróż po Azji. Wreszcie kilka dodatkowych kilogramów do czegoś się przydało, poza oczywistym ukrytym motywem – grubych ludzi ciężej jest porwać!

Uznaliśmy wspólnie, że mielący energię i marzenia kołowrotek spłacania rat kredytów, zmieniania pieluch, oglądania seriali i siedzenia w biurze… może jeszcze chwilę poczekać.

A może dzięki tej podróży nigdy nas nie dopadnie?

A może wcale nie jest taki zły i jeszcze za nim zatęsknimy?

Postanowiliśmy się najpierw zORIENTować.  

Dziś już możemy powiedzieć, że z pierwotnie planowanego roku podróży nic nie wyszło...

Albowiem właśnie dobijamy do dwóch lat w ciągłej podróży i wciąż jest nam mało! Covidowe powikłania i na nas odcisnęły swoje piętno, gdyż z planowanego miesiąca w Laosie zrobiło się już... pół roku - a końca nie widać. Mimo wszystko cieszymy się, że postanowiliśmy zostać w Azji, gdzie z perspektywy czasu jest dużo bezpieczniej niż w Europie, o tanim mango nie wspominając! :D

W trakcie naszej eskapady odwiedziliśmy już m.in. Indonezję, Filipiny, Wietnam, Birmę (Mjanmę), Chiny, Hong Kong, Makau, Malezję, Borneo, Tajlandię, Singapur i Laos. Wszędzie spędzaliśmy od kilku tygodni do kilku miesięcy, a mimo wszystko z chęcią byśmy wrócili do każdego z tych miejsc. Oczywiście mamy swoje sympatie i miejsca, które delikatnie mówiąc nas nie zachwyciły. O wielu z nich możecie przeczytać na tym blogu, który traktujemy głównie jako swój Pamiętnik z Wakacji (mięsny jeż, mięsny jeż sia la la XD), co nie znaczy, że nie znajdziecie na nim informacji praktycznych, porad i ciekawostek.

Zapraszamy do zanurzenia się w świat Azji jak my widzimy go naszymi oczami i kontaktu -> linki do social mediów i maila w zakładce kontakt i w nagłówku strony! Z uwagi na pracochłonność pisania tekstów social media zawsze są bardziej na czasie. Jeżeli chcecie być na bieżąco z naszymi przygodami - zapraszamy do śledzenia ;)

Pozdrawiamy!

Ania & Radek

 

 
 
 
 
Gdzie obecnie jesteśmy?
Szukaj po tagu
Obserwuj nas na Instagramie
Polub nas na Facebooku